ניוזלטר אדריכלים- אפריל 2017

טיפ אביבי

רב הנסתר על הנגלה: תאורה שקועה בגבס

כאשר אנו מתכננים ומעצבים חלל, ישנה התייחסות לגובה הנמכת הגבס, שמוכתבת בדרך כלל על פי המזגן הביתי. בחישוב גובה התקרה יש להתחשב בעיצוב התאורה בה אנו חפצים, כדי שתוכל להשתלב באופן אינטגרלי בחלל. כיום, ישנם פרויקטים שלמים המעוצבים ללא גופי תאורה חיצוניים (תלויים) בהם התאורה מדויקת וכוללת להפליא: תאורה נסתרת – תאורה ישירה – אפקט דימור – צורניות עיצוב וכו.

לכל גוף שקוע גבס שתבחרו ישנו גובה תקרה מינימלי שהתקנתו מצריכה. ככל שהשקוע עמוק יותר, כך עומק הגבס חייב להיות גדול יותר. לכן, אנו ממליצים, לפני הכנת תכניות התקרה, לתכנן את התאורה ולהתייעץ עם איש תאורה מקצועי לגבי הגובה המינימלי של הנמכת התקרה.

מוצר החודש שלנו

EMMA – פתרון תאורה מבית estiluz

קולקציית EMMA מבית ESTILUZ , מתאימה באופן מושלם לכל סוגי החללים. הקולקציה עוצבה בסגנון פשוט אך שמשדר יוקרה, דומיננטי אך לא צורם. חברת אסטילוז מפתיעה כמו תמיד. הקולקציה מגיעה בכמה גימורים שונים המשתלבים עם השחור- ניקל, צהוב, ירוק ולבן. כמו כן קיימים שני קטרים 32cm 40cm היכולים לשמש כתאורת קיר, תליה, או צמודת תקרה.

אסטילוז פותחת את שעריה לרעיונות חדשים וכחלק מהשיתוף הם מזמינים אתכם לבחור כל צבע RAL ולייצר לכם במיוחד את קולקציית EMMA.

לדף המוצר >> https://www.estiluzusa.com/en/product/volta-3535-3536

קצת אור מהעולם…

היעדרות משתקפת

כחלק מעיצוב האנדרטה לזכר אסון התאומים שהתרחש ב- 11 בספטמבר, הוקמו באתר שתי בריכות משקפות, המוקפות עצים רבים, על גבי טביעת הרגל של כל אחד מין הבניינים.

מעצב התאורה פול מרנץ התבקש להאיר את הפרויקט ולמצוא דרך להישאר נאמן לעיצוב תוך עמידה בקריטריוני האבטחה. שני גופי התאורה העיקריים שפותחו עבור הפרויקט כוללים מוט תאורה מרכזי ומתקן צוללת על המפלים – במטרה להעניק תאורה כוללת לאזור המרכזי בבריכה, ולחזק את אשליית נפילת המים לתהום, ע”י הארת המפלים. בחשכה, תאורה זו מדגימה את מהות האסון, ויוצרת תחושה דרמטית ועמוקה. זו היא דוגמה נפלאה לשילוב תאורה אדריכלית בפרויקט בעל משמעות רגשית, התורמת לאווירה שאנו רוצים לייצר ושמשתלבת באופן שלם בתכנון האדריכלי.

לכתבה המלאה לחצו >> http://www.archlighting.com/projects/the-designermanufacturer-collaboration_o

פנו אלינו ותאמו פגישת ייעוץ ללא עלות באולם התצוגה שלנו:
קבסו תאורה | התנופה 7 תלפיות | ירושלים | 02-6727811 | i@cabaso.co.il