ניוזלטר אדריכלים- ספטמבר 2017

טיפ קייצי

הדגשת אלמנט אומנותי

בכדי למקד את תשומת הלב לאלמנט מסוים בבית, מומלץ להשתמש בגוף תאורה, בעל זווית הארה של 28 מעלות, המכוון למרכז האלמנט ויוצר צל מסביבו. לכן, מומלץ לתכנן מראש את מיקום התמונה כאשר מתכננים את נקודות החשמל- נמקם את נקודת החשמל במרחק של כ- 50 ס”מ מהקיר, ונבחר גוף תאורה שיכול להתכוונן. בנוסף, חשוב לשים לב לאורך האלמנט ולקחת בחשבון אופציה של מספר נקודות הארה.

 מוצר החודש שלנו- דגם Ring

ייחודיותו של גוף התאורה RING טמונה בכך שכולו עשוי גבס. הגבס משתלב באופן אינטגרלי עם התקרה- מה שיוצר מראה אחיד ונקי בחלל. באמצעות טבעת לדים עוצמתית השקועה בו, מאיר הגוף את החלל באופן נעים ופרקטי ביחס לפני השטח המואר. גוף התאורה קיים בקטרים של 30, 45, 60, 90 ס”מ, להתאמה מושלמת לגודל החלל וכן למטרת משחק עם מספר גופים יחדיו.
כאשר החומר ממנו עשוי גוף התאורה זהה לחומר בו הוא שקוע, במקרה זה החומר הוא גבס, ההתפשטות התרמית אחידה והחיבורים אינם נסדקים לאורך שנים- זאת בשונה מחומרים אחרים הקיימים בשוק כמו MDF (עץ דחוס) ואלומיניום.

 קצת אור מהעולם…

ווימבלדון באור שלא הכרתם!

טורניר ווימבלדון הוא הבמה הגדולה ביותר של הטניס העולמי. לקראת האליפות של השנה, רצו המארחים לוודא כי המגרש המרכזי יהיה אחד ממתקני הספורט הטובים ביותר שנראו. לכבוד הטורניר, הוחלפו 186 נורות לנורותLED  המאפשרות את הדלקתן במהירות ובקלות ללא זמן חימום רב. בנוסף, הותקנה מערכת בקרת תאורה משוכללת, המסונכרנת עם מערכת סגירת המתקן, ומאפשרת תפעול קל ונוח ברגעי גשם.
אחת האסטרטגיות המעניינות שהשתמשו בהן המתכננים היא שימוש בתאורה עקיפה. על מסועי הגג פזורות נורות המשתלבות עם הגג הנפתח, ויוצרות שכבה פזורה של אור נעים. תכנון זה מצמצם את מספר הנורות הישירות שצריך להתקין, ומונע את סנוור השחקים ואת החלוקה הלא אחידה של אור.

לכתבה המלאה לחצו >> http://www.archlighting.com/projects/cadillac-house-new-york-city_o

פנו אלינו ותאמו פגישת ייעוץ ללא עלות באולם התצוגה שלנו:
קבסו תאורה | התנופה 7 תלפיות | ירושלים | 02-6727811 | i@cabaso.co.il