תאורת חוץ – טיפים

תאורה חיצונית משפרת את הנראות של הנכס שלך ומאפשרת לנצל את השטח למיצוי אופטימלי של החלל עם רדת החשכה. כמו כן תאורת חוץ מוסיפה לערך לבית בפן העיצובי.

הנה כמה טיפים לבחירת גופי תאורה חיצוניים ולהתקנת גופי תאורת חוץ:

1. תקנים ובטיחות – לפני הכול, חשוב לעמוד בחוקי הבנייה ולבדוק מה התקנות לגביי סוג התאורה שמותר להשתמש בחוץ. לצורך כך בדקו שבעל המקצוע המתקין את התאורה בביתכם, מוסמך לכך ומודע לכל ההגבלות והדרישות לפני התקנת תאורה חיצונית בחצר או בגינה ומתאים את גופי התאורה לכל תנאי מזג אויר, לרבות גשם.

2. טכניקות תאורה חיצונית – כניסה מוארת היטב מאפשרת לקבל את פני אורחים ולזהות מבקרים בצורה טובה יותר. פנסי קיר בכל צד של הדלת יתנו לבית שלך מראה חם ומסביר פנים, תוך הבטחת בטיחות הנכנסים.

3. תחת מרפסת או סככה אפשר להשתמש בגוף תאורה תלוי או בגופים צמודי תקרה. האור יכול להיות לבן או צהוב לפי מידת השימוש במנורות, אז ניתן גם לקבוע אם להתקין מנורות פלורסנט, אור חם בצורת נורות ליבון, לדים וכדומה.

4. כניסה אחורית או נפרדת יכולות להיות מוארות עם פנס קיר אחד המותקן בצד הדלת או על ידי התקנת שקועים לאורך כל שביל הגישה.

5. התקנת חיישן תנועה על גופים ושימוש בהם לפנות ערב יחסוך אנרגיה. בתים חכמים הופכים נחלת הכלל משנה לשנה ולא פוסחים גם על אזור החצר או הגינה.

6. להגברת אבטחה, כדאי להאיר כל צד של הבית ולא להשאיר אזורים חשוכים ולא מוארים.

7. הארת זרקורים על מרזבים וקירות מוסך ישיגו מראה דרמטי ופיזור אור בכמה שטחים במרחב יעניק גודל ונפח למקום.

8. מעצב תאורה מקצועי ידע להתאים את גופי התאורה הטובים ביותר לחלל אותו אתם מעוניינים להאיר ולא פחות חשוב, להתאים את כמות האור הנדרשת ופיזורה במרחב בהתאם לחוקי הפיזיקה וההארה הנכונים.

זקוקים לייעוץ תאורה מקצועי? קבסו תאורה מתחמה מעל 40 שנה בתאורת פנים וחוץ ועובדת לצד האדריכלים ומעצבי הפנים המובילים בירושלים, בפרויקטים גדולים ברחבי העיר, במודיעין, בית שמש והסביבה – צרו קשר ונשמח לשתף אתכם בידע ובניסיון הרב שצברנו.